Armored (2009) – Kadro iyi ama…

Filmin afişini gördüğümde Günün Afişi #17 olarak kayıtlara geçirmiş ve kadrosundan bahsetmiştim biraz. Yeniden tek tek değinmek istemiyorum oyunculara ama hani bir filmin afişinde Jean Reno, Laurence Fishburne, Matt Dillon, Prison Break’den Amaury Nolasco(Sucre) ve Heroes’tan Milo Ventimiglia(Peter) isimlerini görünce insanın beklenti kat sayısı haliyle artıyor. Hele böyle bir kadroya Aksiyon olarak aksettirilmiş bir filmde denk gelmek ise heyecanlandırıyor.

20 milyon dolar bütçeli filmin yönetmen koltuğunda, 2007 yapımı gerilim filmi Vacancy’nin yönetmeni Nimród Antal oturuyor. Senaryo için kalemi eline alan ise ilk tecrübesini yaşayan James V. Simpson. Konunun ve işleyişin klişeliğini de ilk tecrübesi olmasına bağlayabiliriz sanırım.

Türünün vaad ettiklerini verememesinin yanında kaliteli kadrosunu konuşturamayan, izledikten sonra yüzüne bakılmayacak ve hiç mi hiç iz bırakmayan bir film Armored. Prison Break’den Sucre olarak tanıdığımız Nolasco’nun oyunculuğu dışında da benim gözüme çarpan başka bir şey yoktu. 1 saat 25 dakikalık süresi nedeniyle belki tercih edilebilecek ama sonuç itibariyle içerisinde hiç aksiyon yer almayan, Suç(Crime) ögesinin daha çok üstüne giden bir yapım.
11 Aralık’taki Günün Afişi yazısını yazarken 7 milyon dolar civarında dolaşan gişesi ise şu an itibariyle 18 milyon doları zor bulmuş. Benim tavsiyem eğer izleyecekseniz de pek bir şey beklemeyin. Kadronun hatrına; 5/10


2 Comments

  1. tyler78 dedi ki:

    >Ben de bitirememiştim bu filmi. İkinci yarısını ileri ala ala baktım, sonra da sildim.

    Bu arada yorum kutusunu açılır pencere değil de sayfa içinde yapsan? Daha kolay oluyor öyle yorum yazması, bırakması.

  2. SirEvo dedi ki:

    >Şimdi oldu sanırım. 🙂

Yorum Yapın

Arts Blogs