AMAN HA!

“En sevdiğin dizi?” diye sorulduğunda ilk aklıma gelen isimdir Dexter. İlerisi yok yani. Daha iyisi yok bana göre. “Dexter ve diğerleri” diye ayırırsam biliyorum ki ayıp etmiş olucam ama elimde değil. Her saniyesini merakla beklediğim, merakla izlediğim müthiş bir 50 dakika geçirmemi sağlayan dizi sonuçta. Ne yapabilirim ki?
İşte bu diziyi sevmemdeki en büyük etkenlerden biri de yanda görmüş olduğunuz Michael C. Hall‘dur. Gelmiş geçmiş en sevilen seri katillerin başında geliyordur belki de. En azından benim gözümde öyle. Tavırları, iç konuşmaları, mimikleri diye başlasam bitmeyecek bir listeye sahip. Yani A’dan Z’ye her şeyiyle sevdiğim bir oyuncu kendisi. Şunun bayan versiyonu olsa atlıcam uçağa gidicem o derece yani.
Benim bu kadar sevdiğim oyuncu nazara gelmiş olacak ki “Hodgkin’s lymphoma” adındaki kansere yakalanmış. Babası da, Michael 11 yaşındayken kanserden ölen aktörün basınsözcüsünün dediğine göre tedavinin son aşamasında olup kanseri üzerinden atmak üzereymiş. Umarım, umarım kurtulur ve bizi Dexter’la büyülemeye devam eder.

Sen bize lazımsın Dex, AMAN HA sakın bir yerlere gideyim deme! Bozuşuruz sonra 🙂

5 Comments

 1. Vermante dedi ki:

  >"Dexta Mogın" adam gibi adamdır, bizi bırakmaz. Fakat bu hastalık hakkında bi'şeyler biliyor musun? Nasıl bir kanser acaba?

 2. SirEvo dedi ki:

  >"kanser türevi bir hastalık.lenf bezlerinde ortaya çıkar.non-hodgkin diye tabir edilen türde kurtulma şansı yok denecek kadar azdır.bu hastalıktada diğer hastalıklarda olduğu gibi erken teşhis çok önemlidir.tedavisi kemoterapi ve radyoterapi ile mümkündür."

  Bu yazıdan çıkardığım sonuç şu;
  Dexter'a konulan teşhis "non" olmayanı ve erken teşhis olması da çok önemli olduğu için bu açıdan şanslı. Ki aynısını basınsözcüsü de söylemiş. Yani olumsuz düşünmek için hiçbir sebep yok.
  Ama daha fazla bilgi ver bana kardeşim dersen de, senin için ekşi'den şu linkleri buldum;

  http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=hodgkin

  http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=lenf%20kanseri

  Hem "non" olmaması, hem dişi olmaması (belki de "non" olan dişi demektir, cahilliğime ver) hem de erken teşhis gerçekten önemli 3 faktör. Umalım da kazasız belasız atlatsın.

 3. Ness dedi ki:

  >Duymamıştım ciddi üzüldüm, hatta neye uğradığımı şaşırdım diyebiliriz. umarım düzelir. :/

 4. kartalizma_okan dedi ki:

  >dexter'la ilgili bu blogda bişeyler olduğunu biliyordum bi yerinde var mıdır derken resimi gördüm.
  Dexter'a başladık ve 3 bölüm arka arkaya izledik saatin geç olması daha eve dönecek olmamız sebebiyle bıraktık.
  bir diğer izleyişte 4-sonra bi 5-6 bölüm daha gittik ilk sezon biterken ağlamak istedim ben böyle etkilenmemiştim hiç harika bi şey bu.
  Bırakamıyorsun ya şimdi tatile gittiğimde eve götürücem abimle birlikte izleyeceğim tv bölümlerine yetişeceğim inşallah.
  Bunu izledikten sonra insanın Türk TV'lerine bakası gelmiyor.

 5. SirEvo dedi ki:

  >@Ness
  İnşallah inşallah.

  @kartalizma_okan
  Blogun her yeri Dex dostum. Dex bizim canımız, kanımız. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs