Allah’ın Sopası Yok!

Yazmayacaktım ama ibretlik olması açısından üstüne 3-5 satır bir şey yazmadan geçemezdim bunu.
Babam yıllarca bir iş yerinde çalıştı, ben daha ufakken. Çalıştığı süre zarfında patronu hep maaşını az verir, bir şekilde hakkını yermiş. Tabii ben ufakken farkında değilim ama yıllar önce bu patron için bir imza attı babam. O imza bizim 5-10 senemizi yedi rahat. Bu patron, vermesi gereken parayı vermeyince kefil olarak ortada kaldık ve yıllarca onun parasını ödedik. Eh, bunu sadece bize değil, o olaydan sonra başka insanlara da yapmış aynı şahıs. Yıllarca insanların haklarını yemiş. Mimar kendisi, ünlü de. Müteahhit aynı zamanda. Gidiyor bir bayana villa yapacağım diye 100 bin doların üstünde parasını dolandırıyor. Sonra gidiyor başka bir yerde başka insanları dolandırmaya çalışıyor.
Yıllarca insanların haklarını yedi, insanları dolandırdı. O kadar çok bedduadan sonra işte “Allah’ın sopası yok” diyoruz bu duruma düşene. Beraber yaşadığı oğlu, hem kendisini hem karısını doğruyor.
O kadar büyük bir ibretlik ki bu. Sen kalk yıllarca insanların hakkını ye, paralarını çal haksızca, sonra öz oğlun çıldırıp seni doğrasın. Sinema blogu belki ama içimde kalacaktı. Rahatsızlık verdiysem de kusura bakmayın. Siz siz olun kul hakkı yemeyin ama.


9 Comments

 1. Zeynep Özmen Ünlü dedi ki:

  >iyi ki paylaşmışsınız. herşey tek düze olmamalı, olmazda.
  sizi çok etkileyen bu olayı şimdi çevrenizdeki arkadaşlarınız ya da akrabalarınızla değil, şimdi yüzlerce kişiyle paylaşma imkanına sahip oldunuz. Kötüler her zaman sonunda kaybeder.

 2. SirEvo dedi ki:

  >"Kötüler her zaman sonunda kaybeder."
  Filmlerde öyle ama işte gerçek hayatta bazen olmuyor. Olsun, biz doğru yoldan şaşmayalım. 🙂

 3. Edizliv dedi ki:

  >geçmiş olsun usta sizin adınıza…

 4. bss dedi ki:

  >Bu dünyada yaptığın kötülüğün karşılığını hemen bu dünyada alıcağımız tek kötülüğün kul hakkı yemek olduğunu söyler dururdu rahmetli anneannem.
  merak ettiğim konu doğranan dolandırıcı,fotoğrafdaki adam mıdır yoksa kendisi çoktan meftah olmuşmudur?
  sevinmemek lazım aslında böyle şeylere kötü ile kötü olmamak lazım ama insanın güzelce '' ooooooooooooooooooooh ne güzel olmuş allahım sana şükürler olsun'' diyesi geliyor.(şahsen ben konuyla alakalı olmasam bile gerçekten çoook ama çoook mutlu oldum.)

 5. SirEvo dedi ki:

  >Fotoğraftaki kendisi. Yıllarca insanları dolandıran şahıs. Ağır yaralıymış sanırım. Zaten şu fotoğraftan da hiç hafif gibi gözükmüyor. 76 yaşında, yaşlı baya anlayacağın.

  Annemle duyduğumuzda biz bile ooh ne güzel olmuş demedik. İnsanlık mı salaklık mı bilemiyorum yaptığımız. 😀

 6. KCKF dedi ki:

  >Aynı şey annemin başına da gelmişti. Kefil olduğu insan onu dolandırmıştı. Uzun yıllar mahkemelerde hakkımızı aradık. Daha geçen yıllarda bitti her şey. Ancak adam hala piyasada yok. Beddua etmeyi pek sevmiyorum, Allah büyük diyelim. 🙂

  Geçmiş olsun SirEvo.

 7. SirEvo dedi ki:

  >Sağolun sağolun.

 8. bss dedi ki:

  >salaklık değil iyi niyet sadece artık günümüzde azınlıkta olan bi erdem olduğundan dolayı salaklık gibi geliyor insanlara.ben şahsım adıma sevindim,başına böyle bir şey geldiğinden dolay.ben inançlı ve akıllı bir adam olduğumdan dolayı allah beni hiç bir zaman kul hakkı yemekle sınamasın,çıkıyor çünki…karşılığını hem bu dünyada hemde ahirette aldığın bir günah.

 9. nora dedi ki:

  >karma rocks ! 😉

Yorum Yapın

Arts Blogs