Alice in Wonderland (2010) – 1 milyar dolarlık hasılat!

Tim Burton hayranı olmadım hiçbir zaman ama yarattığı hayal dünyasında dolaşmak bazen zevkli olabiliyor. Beetle Juice’dur favori Tim Burton filmim. Tekrar tekrar izlesem bıkmam herhalde. Ama ondan sonra aklıma gelen ve “müthiştir” diyebileceğim pek de filmi yoktur benim gözümde. Tabii şimdiye kadar yaptıklarıyla farklı bir insan olduğunu, bambaşka bir beyne sahip olduğunu (yoksa beynini bambaşka kullandığını mı demeliydim) inkâr edemem.

Alice in Wonderland, Tim Burton’ın çalışmaktan büyük zevk aldığı ve son yıllardaki çoğu filminde beraber yer verdiği karısı Helena Bonham Carter ile Johnny Depp‘in başrollerinde olduğu fantastik bir hikaye. Bilindik bir hikayenin Tim Burton’ın gözünden aktarılmış hali de diyebiliriz.

’89 doğumlu Mia Wasikowska‘nın Alice karakterini canlandırdığı filmde; Depp’in oyunculuğu ve o müthiş dansı, filmin büyük bir kısmının bilgisayar ortamında hazırlanması ve hikayenin biraz daha çocuklara yönelik olması dışında aklımda kalan pek bir şey yok. Fantastik filmlere bir türlü alışamadığımdan ve Tim Burton tarzına kendimi kaptıramadığımdan, benim için sıradan bir film olmaktan öteye gidemedi 200 milyon dolar bütçesiyle 1 milyar dolar kazandıran film. Tabii hayranları için muazzam bir serüvendir Tim Burton filmleri.
Bu film için Johnny Depp ve Tim Burton hayranı bir insan tarafından yazılmış yazı daha okunası olacaktır, aşağıdaki linkten güzel bir incelemeye ulaşabilirsiniz…

Alice in Wonderland – Alice Harikalar Diyarında – 2010

Yorum Yapın

Arts Blogs