Aksiyon Tavsiyesi: From Paris with Love (2010)

Bazen filmin afişi bile yeter, bazen başrolündeki dazlak, bazen de kamera arkasındaki şaklabanımsı deha.
Leon, Nikita, The Fifth Element, Transporter, Taxi, Angel-A diye uzanan şahane filmler serisinin hepsinde parmağı olan Luc Besson‘un hem yazdığı hem de yapımcılığını üstlendiği filmi Banlieue 13 ve Taken gibi aksiyonun tavan yaptığı iki filmi çeken Pierre Morel yönetiyor. Başrolde de girdiği her role çatır çatır uyum sağlayan John Travolta var, yanında da Jonathan Rhys Meyers.

Hikaye sıradan, film bittikten sonra üzerinizde bıraktığı etki sıradan ama aksiyonun tavan yapması hepsini geride bırakıyor. Travolta’nın müthiş replikleriyle konuşturduğu oyunculuğunun yanında güzel Paris sokakları, ha bir de güzel aktris Kasia Smutniak…
1.5 saatinizi aksiyona ayırmak isterseniz, aksiyon filmlerini hiç kaçırmam derseniz bunu da kaçırmayın. Pişman olmazsınız… 8/10

Checkmate Motherfucker!

5 Comments

 1. UnJusT/LuCiFeR dedi ki:

  >buna 10/8 veriyorsan eğer acaba diğer hollywood aksiyonlarına neler vermen gerekiyor merak ettim.. 🙂

 2. SirEvo dedi ki:

  >@UnJusT/LuCiFeR
  Film ismi verirsen verdiğim puanları söyliyeyim sana.

 3. SirEvo dedi ki:

  >Filmin başından sonuna müthiş keyif almışım, 8 az bile verdim. 🙂

 4. Ze1903 dedi ki:

  >Bende pek sevemedim bu filmi.Şu fırlama,ayrkırı amerikan ajanı karakterinden de sıkıldığımdan dolayı olsa gerek.Sırf ana karakter yüzünden Taken bana çok daha keyif vermişti.

 5. SirEvo dedi ki:

  >Taken'la kıyaslanamaz bile zaten dostum. Onun yeri ayrı. Son zamanlardaki en iyi aksiyonlardandır belki ama From Paris with Love'da epeydir bulamadığım aksiyon tadını buldum. Ben zaten başlı başına aksiyon sever biriyim. "Aksiyon olsun da çamurdan olsun" tam benim tabirim. Efektli, efektsiz, klişe, absürd hiç farketmez. Aksiyon oldu mu çok seviyorum.

Yorum Yapın

Arts Blogs