AFI’dan Yılın En İyileri [Film ve Diziler]

Aralık ayının yavaş yavaş sonlarına gelirken, türlü türlü yerler de yılın en iyileri listelerini ortaya dökmeye başladı. AFI (American Film Institute) da bu kervana katılıp 2010 için en iyi filmler ve diziler şeklinde bir liste sunmuş. Top10 şeklinde sıralanmadan hazırladıkları liste aşağıda. Yukarıda da filmlerden ve dizilerden sahnelerin bulunduğu bir video mevcut. İzlemek, spoiler yemek size kalmış artık.

AFI – Yılın En İyileri [Filmler]
Black Swan
The Fighter
Inception
The Kids are All Right
127 Hours
The Social Network
The Town
Toy Story 3
True Grit
Winter’s Bone

Film listesine baktığımda izlediğim 3 film olduğunu görüyorum. (Geçen seneki listeye baktığımda da ne tesadüftür ki yine 3 film izlemişim) Çoğunluğu biraz daha geç vizyona geldiği için bluray sunumları bir türlü internete düşmek bilmedi. Gerçi bu sene kafayı bozdum. Oscar’a aday filmlerin hepsini izlemeyi düşünüyorum. Yoksa tören sırasında yediğimiz spoilerlardan sonra filmi izlemenin bir manası kalmıyor. Toy Story 3 ve Inception benim de belki 2010 top10 listeme girecek ama Winter’s Bone asla bana göre değil. Nedense şu sanat filmlerine bir türlü alışamadım.

AFI – Yılın En İyileri [Diziler]
The Big C
Boardwalk Empire
Breaking Bad
Glee
Mad Men
Modern Family
The Pacific
Temple Grandin
30 Rock
The Walking Dead

Dizilere baktığımda ilk gözüme çarpan Dexter’ın olmaması. Hadi Sons of Anarchy her yıl düzenlenen törenlerde de gözden kaçıyor da, Dexter’ın olmaması garibime gitti. Onun dışında The Big C’yi görmek güzel. Böyle bir liste yapsam ilk 3’e girer sanırım kendisi. Bu yılın en iyilerinden kesinlikle. Temple Grandin de TV için çekilen filmlerden. Müthiş olduğu söyleniyor. İlgili sunumları beklediğimizi tekrar hatırlatalım. Aşırı merak etmekteyim kendisini. The Walking Dead, türünün de verdiği katkıyla kafadan giriyor zaten. Boardwalk Empire yarıda bıraktım ama bambaşka bir yapım o da. Modern Family’nin yeri zaten ayrı. Gözüm kapalı dahil edeceklerimden kendisi ama şu Pacific denen zımbırtıyı ben kabul etmiyorum. Kusura bakmasınlar.


7 Comments

 1. Leah dedi ki:

  >The Town'dan da bi cacık olmaz, az önce izledim ben. Bööö yani.

  Bu arada Modern Family 3 bölüm izledim, o kadar ayılıp bayılınası bi dizi değilmiş yahu :/

 2. SirEvo dedi ki:

  >Bize göre aşık olunası bir dizi Leah'cım. 🙂

 3. Sycorox dedi ki:

  >Sons Of Anarchy'i kimse görmüyor yahu 🙁

 4. SirEvo dedi ki:

  >Sorma, şuralarda biraz ismi geçse Türkiye'de de 3-5 kişi daha izler.

 5. Edizliv dedi ki:

  >the big bang theory S4 E11 uzun zamandır Gülmediğim kadar güldürdü beni…hatta aklıma gelince hala gülüyorum…sırf bu bölümü için koyarım en iyi komediler arasına…

 6. SirEvo dedi ki:

  >Evet, son bölümde coştular cidden. 😀
  En iyi komediler arasında ilk3'e oynar benim de gözümde. 🙂

 7. Edizliv dedi ki:

  >The Big C…..
  Gerçekten Muazzam Bir dizi…
  Komedi ve Dramı çok ayarında veriyor izleyiciye…
  Sia-Lullaby adlı parçayla harmanlanmış final sahnesinde salya sümük oldum…Çok iyiydi…Devamı gelir umarım..

Yorum Yapın

Arts Blogs