3 Hanedan; Di Caprio – Clooney – Depp


Ne yapıyor bu adamlar?
1915-1998 yılları arasında yaşamış ABD’li meşhur şarkıcı Frank Sinatra‘nın hayat hikayesini beyazperdeye aktaracak olan Martin Scorsese‘nin filminde oynamak için kapışıyorlar. Tabii düello falan yok ortada, yanlış anlaşılmasın.

Scorsese ile Di Caprio 4 film çekti şimdiye kadar. The Departed da bunlardan biri. Sonuncusu ise Shutter Island. Gerilim, Korku, Gizem ögelerinin hat safhada olduğu bir filmmiş. Di Caprio’yu hiç de alışık olmadığımız bir rolde izleyeceğiz.
Tabii ortaklaşa bu kadar çok film çekince bu ikili, Scorsese de Di Caprio’nun oynamasını istiyor şu an ki tabloya göre. Ama 2010’da hazırlıklarına başlanacak ve 2011’de vizyona girecek film için her an her şey olabilir.
Diğer yandan filmin yapımcı şirketi Universal, Depp‘in Public Enemies‘deki performansını çok beğendikleri için filmlerinde oynatmak istiyorlar. Bana göre Public Enemies de Depp de pek akılda kalıcı bir sonuç çıkarmamışlardı o filmde ama neyse..
Clooney‘i isteyen ise filmi yapılacak şarkıcı Sinatra’nın kızı Tina Sinatra.
Babasının içkici, seks düşkünü biri olarak gösterileceğinden korktuğunu, daha çok müziğine ve yumuşak yönlerine dikkat çekilmesini istediğini söylemiş.
En net bilgi ise, film sırasında söylenecek parçaların orjinal olacağı. Yani ekstradan seslendirme için kimse uğraşmayacak. Sinatra’nın orjinal parçaları kullanılacakmış.


Ben kendisini hiç tanımam etmem, adını bile önceden duymadım ama bu kadar önemli insanın adı geçiyorsa, Sinatra da önemli bir şarkıcı olmalı diye düşünürken wiki’de okuduğum şu olay baya hoşuma gitti.
“1953’te From Here Eternity’de şarkı söylemeden canlandırdığı Angelo Maggio rolüyle En İyi Yardımcı Oyuncu Oscar’ını kazandı.
Bir diğer ilginç olay ise;
Sinatra’nın mafya ile bağlantıları olduğu, hatta The Godfather serisindeki Johnny Fontane karakterinin de Sinatra’yı temsil ettiği iddia edilir.

Müzik alanında da sinema alanında da baya iyi işler yapmışa benziyor bu amcamız. Filminin de adam gibi çekilmesi dileğiyle…


One Comment

  1. Schumy dedi ki:

    >Depp alır bu rolü, almalı. Diğerleri 5 para etmez 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs