2012’ye kardeş geliyor…


2012 son zamanlarda vizyona girip büyük ses getiren filmlerden biri. Felaket filmlerinin usta ismi(!) Roland Emmerich‘in yapımcısı ve yönetmeni olduğu film, 2012 yılında gerçekleşeceği farzedilen büyük felaketi tema olarak kullanmış lakin konuya yüklenmek yerine 200 milyon dolar harcayıp efektin dibine vurmuş, diğer yönlerden zayıf kalmıştı. Ama ne olursa olsun sinemada izlenmesi gerektiği kesin bir şeydi, özellike türü sevenlere. Hâlâ da vizyonda zaten, geç kalmadınız. Filmi izledikten sonra 2 tane de yazı yazmıştım hatta. Sözde 2012 fiyaskosu ve 2012, gidin izleyin kardeşim değer!

Sinemada izlenmeyi hakeden filmlerden olduğunu da üstüne basa basa söylediğim filmle ilgili az önce bir haber okudum ve paylaşmak istedim.
Yönetmen Emmerich yeni bir projeyle ilgili açıklama yapmış.
Projenin dizi şeklinde olacağını, 2012’deki felaketten sağ kalanların 2013 yılındaki serüvenlerini, hayata yeniden nasıl tutunacaklarını konu alacağını belirtmiş. Sonuçta olay tamamen kurgu olduğundan ne yaparsa yapsın yanına efektler serpince, eh bu efektler de serpilmek yerine filmin önüne geçince izlenmeden olmuyor. 2012 gibi onun da deliler gibi izleneceğinden eminim tabii efektlere oynarlarsa. Efektler yerine oyunculuklara gidilirse, ki yönetmenin huyu değildir, öyle bir şey olduğu vakit beyaz bayrağı çeker Emmerich.
Bu arada son verilere göre; 13 Kasım’da vizyona giren filmin hasılatı 470 milyon dolara ulaşmış gözüküyor..

Şimdilik yeni projeyle ilgili aktaracaklarım bunlar. Taze haberlere rast gelirsem paylaşmaktan çekinmem. 🙂


Yorum Yapın

Arts Blogs