19. İzmir Kitap Fuarı Açılıyor

19. izmir kitap fuarıYılın belki de en sevdiğim zaman dilimlerinden biri. İzmirliler için diyorum elbette. Son yıllarda doğru düzgün uğramadığım kocaman fuar alanına 3 yıldır Nisan aylarında mutlaka gitmemi sağlayan Kitap Fuarımız bu hafta açılıyor.

Sahaflar olsun, ukitap.com gibi (yakın bir zamanda üzerine birkaç satır yazacağım inşallah) takas/satış yapabildiğimiz siteler olsun sıfır kitapları raflarımızda çok sık görmüyoruz aslında ama kitap fuarının havası her daim farklı oluyor. Galiba geçen yıl iki defa gitmiştim, bu sene de en az 2 defa yolum düşsün istiyorum.

19 Nisan Cumartesi günü saat 11:00’da açıyor kapılarını fuar. 27 Nisan’a kadar tam 9 gün açık kalacak. Gaziemir taraflarına yeni bir fuar alanı yapılıyor, gerçi ne zaman açılır bilemiyorum ama belki de Montrö’ye son kez gideceğiz bu vesileyle, aklınızda olsun hani.

Sahaflardan kitap almayı sevenler kaçırmasın özellikle. Hele ilk günler gayet güzel kitaplar (hem temiz hem de fiyat olarak alınabilir) oluyor sahafların olduğu tarafta. Bunun dışında, ana bölümdeki çoğu fiyatlar internetten satış yapan sitelerden pek de farklı değil. Ama gidip de o kitap kokusunu içinize çekmek ayrı bir keyif veriyor, orası ayrı.

Ben ilk gün mutlaka gideceğim. Okunacaklar ve alınacaklar listem her zamanki gibi kabarık. Belki kitabevlerinin olduğu kısımda güzel indirimler de yakalarız. Neyse lafı daha fazla uzatmayayım. Detayları aşağıda paylaştım…

  • Giriş her yıl olduğu gibi yine ücretsiz.
  • Fuar, her gün sabah 11 ile akşam 8 arası açık. Sadece 27 Nisan, yani son gün akşam 7’de kapanacak. Ki o son günde de çok iyi indirimler olduğu söylenir. Gitme fırsatım hiç olmadı ama.


Yorum Yapın

Arts Blogs