17. İzmir Kitap Fuarı’na Gidin.

16 defa düzenlenmiş, bir defa gitmemiştim önceden. Son zamanlardaki kitap okuma ve bulundurma saplantısı (evet, alışkanlıktan öteye gitmiş durumda) sonucunda bu yıl kaçırmam olmazdı. Fırsatını yakaladığım gibi de soluğu fuarda aldım. Çok da iyi ettiğimi daha adımımı attığım anda anladım çünkü 4-5 tane sahafın olduğu taraftan giriş yapıp cennete düştüğümü hissettim. Sürüsüyle 2. el kitap, seç beğen al. Durumları gayet iyi, fiyatları çok makul. Bi amca Osman Aysu romanları 5 TL diyince listemdeki Çöl Akrebi ve Sorguç‘u gördüğüm gibi kaptım.

Sahaflardan sonra asıl cümbüşün döndüğü yere de adımımızı attık. Beklediğimden daha “indirimli” bir alan gördüğümü rahatlıkla söyleyebilirim. Piyasa fiyatının %25 daha altında bütün fiyatlar. Dışarıda %25 indirimliyse kitap, bi %25 daha ekleyin siz. En sağlam kitabevlerinde bulamayacağınız indirimler var. Chris Cleave‘in Küçük Arı‘sını 8 TL’ye görünce de affetmedim tabii. %50’ye yakın bir indirim demek bu. Minimum 15 TL’den başlıyor d&r, idefix gibi yerlerde. Sürüsüne bereket tezgah, sürüsüne bereket indirim var. 3 tanesi 10 TL’den mi ararsın, tanesi 5-8-10 TL’den mi ararsın her türlü güzelliği yapmışlar.

Benim hoşuma gitti, bundan sonra zaten her yıl gideceğim kesin de, bu yılkine bir kez daha uğrarım diye düşünüyorum. Gözüme kestirdiğim ama abartmayayım diye almadığım birkaç roman kaldı. Size de tavsiyem, eğer iyi bir kitap okuyucusuysanız mutlaka gidin. Dişinize, zevkinize göre bir indirim mutlaka olacaktır.

17. İzmir Kitap Fuarı 22 Nisan’a kadar açık. Fuarın içinde, Montrö kapısından girerseniz en kısa yoldan ulaşabilirsiniz. Kahramanlar tarafı da olabilir gerçi, ben Konak tarafından geldiğim için Montrö yakın geldi. 🙂


Yorum Yapın

Arts Blogs