1 Milyar Doları Geçen 8. Film

Evet, artık resmileşti. Gişe arıyorsanız Johnny Depp ilk ve tek seçeneğiniz olacak. Oynadığı filmlerden 4’ü, “gelmiş geçmiş en çok hasılat yapan ilk 10 film” arasına giren Depp ayrıca 1 milyar doların üstüne çıkan 3 filmin de başrolündeydi.

Karayip Korsanları serisinden (ilk 4 filmden) 300 milyon dolar kazanan Johnny Depp’in son filmi Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde, gişede 1 milyar dolar hasılat elde ederek bu sınırı geçen 8. film olma ünvanını elde etti.

Serinin 2. ve 4. filmleriyle beraber bir de Alis Harikalar Diyarında filmiyle 1 milyar doları aşan Johnny Depp’de gerçekten şeytan tüyü var sanırım. Gerçi Jack Sparrow karakteri o kadar iyi yazılıyor ki ve o da o kadar iyi canlandırıyor ki, onun olduğu her sahneden ayrı bir keyif alıyorsunuz.

Bu arada Karayip Korsanları serisinin şimdiye kadar yayınlanan 4 filminin gişede toplam 3.7 milyar dolara yakın hasılat elde ettiğini hatırlatalım.


7 Comments

 1. Anonymous dedi ki:

  >ilk seçenek johnny depp olmaz, yanlış. Depp'in böyle büyük prodüksiyonlar, franchise'lar dışındaki filmlerin büyük gişesi yok.

  • selin dedi ki:

   Johnny Depp sinema tarihinin en çok gişe hasılatı elde eden oyuncusudur oynadığı filmler toplamda 7.5 milyar dolar gişe elde etmiş ki bu istatistikte 1.sırada Haa dediğinize gelirsek zaten 2000 yılından önce Johnny’nin gişeye yönelik oynadığı filmler yoktur zaten 2000 yılından önce hiçbir gişe filminde oynamadı ki bunu herkes söylüyor nerede gişe yapmayacak ama söyleyecek sözü olan filmler hep onları seçti öyleki çektiği bazı filmler yasaklandı Johnny Depp şuana kadar yapımcılarını hiç hayal kırıklığına uğratmamış bir oyuncudur oynadığı hiçbir gişe filmi hayal kırıklığı yaşatmamış hep büyük hasılatlar elde etmiştir 7.5 milyar dolar diyorum zaten gerisi yalan

   Ayrıca Robert Downey Jr.’ye değinmeden geçmeyelin Johnny Depp’in 2000 yılından sonra yakaladığı çıkışı Robert’ta İron Man’den sonra yakaladı o da Johnny gibi Gişe’nin kralı olmuş durumda prodüksüyonlu filmlerin afişine bu iki ismi yazdığınız zaman mutlaka karşılığını alırsınız yani

 2. SirEvo dedi ki:

  >Bu kadar ciddi paralar kazandırma imkanı olan seriler 5-6 yılda bir geliyor zaten. Ama son 3 filmi (bunlar dışındakiler) 200 milyon doları aşmış mesela. :))

 3. emre dedi ki:

  >1 haziranda yazmışım, "ne gereği vardı filmlerinden biri de bu, tabi para için yapılıyor bu filmler ama şimdiden söyleyeyim amerika hasılatı ilk 3 filmin yanına bile yaklaşamayacak, genel hasılat yüksek olsa da gene de ilk 3 filme asla yaklaşamaz"

  sonraki yorumda ise,"pardon, ilk filmin hasılatını tabii ki geçecek,diğerlerine ulaşamaz diyecektim,işin komik tarafı da ilk film serinin en iyi filmi üstelik"

  ilk yorumun sadece ilk yarısı tuttu,amerika hasılatı diğer 3 filme oranla düşük ama diğer kısmı tutmadı, ilk 2. ve 3.filme yaklaşamaz dedik, gitti patlattı hasılatı,

  üç boyutlu olması nedeniyle mi oldu bu kadar bilmiyorum ama serinin en zırva filmiydi bence, gittikçe düşüyor kalitesi (orlando ve kiera olsaydı keşke), tabi transformers kadar da düşürmedi ayaklara

  bakalım 5 nasıl olacak,jerry bruckheimer paranın kokusunu aldı iyice, 5 kesin gelecektir

 4. SirEvo dedi ki:

  >5. filmin senaryosu yazılıyor şu an. Johnny Depp ile anlaşma aşamasındayız diye haber yaptılar hatta geçenlerde. 🙂

 5. xxx dedi ki:

  Avatar açık ara birinci.Hakketti ama.Titanic 2milyar doları geçti burda yanlış yazmışsınız!Bide The Avengers’ı eklerseniz iyi olur oda 1milyar doları geçti

  • SirEvo dedi ki:

   Yanlış yazılan bir şey yok. Siz yazının tarihine bakmayı unutmuşsunuz o kadar.

Yorum Yapın

Arts Blogs